Naudinga žinoti

5 taisyklės į kurias turėtumėte atsižvelgti pakuodami siuntas

5 taisyklės į kurias turėtumėte atsižvelgti pakuodami siuntas

 

Siuntų pakavimas, prieš jas gabenant, yra labai svarbus procesas, kurio metu galite užtikrinti turinio saugumą transportavimo metu. Iš esmės, nuo to kokias pakavimo medžiagas pasirinksite ir kaip bus supakuotas siuntinys, priklauso ar jis pasieks adresatą nepažeistas. Parengėme keletą taisyklių, į kurias verta atsižvelgti pakuojant siuntas, kad jos pasiektų gavėją geriausios įmanomos būklės.

Kodėl siuntų pakavimas yra svarbus procesas?

Jei esatė įmonė užsiimanti internetine prekyba, ar tiesiog esate fizinis asmuo, siunčiantis daiktus, kurie yra prabangūs, lengvai lūžtantys ar dūžtantys, kyla baimė, kad kol pasieks gavėjas siuntinį, jis gali būti pažeistas. 

 

Kadangi šiuo metu kasdien yra siunčiama milijonai siuntų lėktuvais, laivais ir žemės transporto priemonėmis, jos yra kraunamos viena ant kitos. Skirtingi siuntų svoriai gali pažeisti viena kitą, todėl svarbu siuntą supakuoti taip, kad būtų kuo mažesnis šansas ją suspausti, o viduje esantį turinį sulaužyti ar kažkaip kitaip pažeisti.

 

Labai svarbu ne tik kokias medžiagas renkatės pakuodami, bet ir kaip supakuojate siuntinuką. Šie aspektai svarbus ne tik dėl saugumo, bet ir dėl pačio pateikimo. Ypač rekomenduojame atsižvelgti kaip pakuojate, kai yra siunčiama elektronika, greitai gendančios prekės bei trapūs ir dūžtantys daiktai ar prekės.

Į ką svarbu atsižvelgti pakuojant siuntas?

  • Pasirinkite tinkamas pakavimo medžiagas.

Taip, gali skambėti akivaizdžiai, tačiau stebėtina, kiek daug siuntų yra sugadinama dėl to, nes jos yra pakuojamos netinkamomis medžiagomis. Siunčiant siuntinius, svarbu pasirinkti tinkamas gofruoto kartono pakavimo dėžutes, kurios nebūtų per didelės ar per mažos siunčiamam daiktui. 

 

Taip pat nepamirškite tvirtos lipnios juostos, kuri padės dėžei įgyti daugiau tvirtumo bei užlipdys visus tarpelius, per kuriuos gali išsibarstyti turinys. 

 

  • Nepalikite tuščių vietų pakuotės viduje.

Pasirinkus tinkamiausią išorinę pakuotę, svarbu viduje užpildyti esančias tuščias erdves. Tokios medžiagos, kaip burbulinė plėvelė, popieriaus drožlės, oro maišeliai bei granulės padės apsaugoti siunčiamą turinį pakavimo dėžutės viduje. Medžiagos neleis daiktams judėti ir apsaugos juos nuo įvairiausių pažeidimų. 

 

Svarbu, kad pakuojant daiktą jis būtų pakavimo dėžutės viduryje. Įsitikinkite, kad daiktas nesiliečia su dėžės šonais. Šiam žingsniui užtikrinti, iš visų pusių panaudokite anksčiau minėtas paminkštinimo medžiagas: burbulinę plėvelę, granules ir t.t.

 

  • Jei naudojate anksčiau naudotą pakavimo dėžę – būkite atsargūs.

Kai kartoninė dėžė yra pažeista, tampa ne tokia tvirta ir patvari, todėl mažiau gali apsaugoti viduje esantį siuntinį. O juk siuntinio saugumas yra vienas svarbiausių dalykų transportavimo metu.

 

Šiais laikais, dauguma pašto kurjerių naudoja automatines adresų etikečių nuskaitymo sistemas, todėl taip pat nepamirškite nuimti senas etiketes, kad jūsų siuntinukas pasiektų reikiamą adresą. Nustebtumėte kiek siuntų pasiekia ne tą adresą, vien dėl to, nes siuntėjai pamiršta nulupti senas etiketes nuo siuntimo dėžių.

 

Klijuojant naują siuntos lipduką ar rašant gavėjo adresą ranka, įsitikinkite, kad reikiamas tekstas yra matomoje vietoje, neuždengtas, lipdukas neatsilupa. Užtikrinti tam – galite užklijuoti lipduką papildomai su skaidria lipnia juostele. 

 

O jei visgi bijote, kad lipdukas gali būti pažeistas ar atsilupti, rekomenduojame pristatymo duomenis užrašyti ar atspausdinti ant lapo ir įdėti į pakavimo dėžutės vidų.

 

  • Patikrinkite draudžiamų daiktų sąrašą.

Kad išvengti nemalonumų su teisėsauga ar tiesiog transportavimo įmonėmis, siūlome nesiųsti tokių siuntų, kurios yra draudžiamos teisiškai arba jų pakuotę pažeidus ji pažeistu kitas siuntas. Pavyzdžiui, tai gali būti: aerozoliniai balionėliai ir purškalai, sprogmenys, fejerverkai, narkotikai, receptiniai vaistai, greitai gendantis maistas ir dar daugiau. Visą sąrašą rasite pašto ar kitos transportavimo įmonės elektroniniuose puslapiuose.

 

  • Papildomas ženklinimas

Tai apima tokius lipdukus ar lipnias juostas, ant kurių parašyta „dūžta” arba angliškai „fragile”. Taip pat „sunki”, „šitaip aukštyn” „šitaip žemyn” ir t.t. Žinoma, tai nereiškia, kad užklijavus vieną iš tokių lipdukų ji bus apsaugota, supakuoti siuntinį ar tai būtų: maisto pakavimo dėžutės, pakavimo dėžutės su langeliu ar kokios kitokios dėžės pakavimui, jas svarbu pasirinkti atsakingai.

Kodėl verta pirkti pas mus?

Užtikriname, kad mūsų siūlomos prekės jums yra kokybiškos ir patraukliomis kainomis. Juk pas mus pakavimo dėžutės internetu ir ne tik – galite atsiimti patys iš Kaune esančio prekių sandėlio (prieš atvykstant susisiekiant telefonu). O jei esate kitame mieste – Vilniuje, Klaipėdoje, Šilutėje ar kur kitur, su malonumu pristatysime į nurodytą adresą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *