Naudinga žinoti

Kokie pagrindiniai pakavimo plėvelių tipai?

Kokie pagrindiniai pakavimo plėvelių tipai?

Pakavimo plėvelė yra viena iš labiausiai paplitusių priemonių, skirtų gabenamiems produktams apjungti ar sukomplektuoti. Tačiau vien tai, kad padėklas suvyniotas ir plika akimi atrodo gerai, dar nereiškia, kad jis suvyniotas gerai, efektyviai ar saugiai. 

 

Kai pakuotės yra netinkamai supakuotos į tempiamąją plėvelę, gali kilti problemų transportavimo metu. Priklausomai nuo problemos rimtumo, tai gali net susigadinti verslo reputaciją Todėl panagrinėkime įvairias tempiamosios plėvelės rūšis, kad galėtumėte priimti pagrįstą sprendimą, kuri geriausiai tinka Jūsų poreikiams.

Kas yra pakavimo plėvelė?

Pakavimo, dažnai vadinama stretch arba įtempiama plėvelė, yra itin elastinga plastikinė plėvelė, kuri tempiama aplink įvairius gaminius, tokius kaip padėklai ar dėžės, kurie yra skirti transportuoti ar sandėliuoti. Dėl plėvelės tamprumo, ji apsaugo gaminius ir užtikrina, kad jie būtų tvirtai apjungti, imobilizuoti. 

 

Plėvelė dažnai naudojama įvairiems gaminiams ar pakuotėms sukomplektuoti, tačiau taip pat gali būti panaudota pakuojant smulkių daiktų ryšulius. Pakavimo plėveles naudoja milijonai įmonių pasauliniu mąstu.

Pakavimo plėvelių tipai

Yra daug skirtingų pakavimo plėvelės rūšių. Plėvelės yra skirstomos į:  mašinines (automatines) ir rankines. Toliau panagrinėsime kiekvienos plėvelės galimybes, įprastus naudojimo būdus ir jų savybes. 

 

Mašininės (automatinės) pakavimo plėvelės

Mašininės pakavimo plėvelės yra sukurtos naudoti pasitelkiant specialiąją įrangą. Jos yra pranašesnės už rankines įvairiais aspektais, įskaitant greitesnį ir efektyvesnį pakavimą, mažesnes medžiagų sąnaudas ir didesnę krovinių saugą. 

 

Yra kelios mašininės pakavimo plėvelės rūšys: liejamoji plėvelė, pučiama ir iš anksto įtempta plėvelė.

 

Liejamoji pakavimo plėvelė

Liejamoji tempiamoji plėvelė gaminama taikant specialųjį gamybos procesą, vadinamą ekstruzija. Liejamosios plėvelės pasižymi ypatingu skaidrumu, todėl galutiniai naudotojai gali stebėti įvyniotus objektus. Ši plėvelė lengvai išsitempia, kadangi ekstruzijos metu molekulės išsilygina. Liejamoji plėvelė yra itin tyli ir ją gana paprasta ištempti. Plėvelė taip pat pasižymi dvipusiu prigludimu, kuris suteikia suvyniotam produktui galimybę išlikti tvirtai suvyniotam transportuojant ar sandėliuojant

 

Nors liejamoji plėvelė pasižymi daugeliu gerų savybių, pavyzdžiui, yra prieinamesnė už pūstos plėvelės kainą, ji neprilygsta pūstai plėvelei pagal tvirtumą ar apsaugą nuo plyšimo. 

 

Pūsta pakavimo plėvelė

Pūsta tempiamoji plėvelė gaminama naudojant vadinamąjį pūtimo metodą. Kadangi pūsta plėvelė paprastai yra tvirtesnė už daugumą kitų tempiamųjų plėvelių, ji taip pat pasižymi didesniu atsparumu plyšimui. Tai yra naudinga, kai norima siųsti krovinius, kurių kraštai yra smailūs, tokiu atveju plonesnės plėvelės gali tiesiog suirti. 

 

Pūstos plėvelės pasižymi didele tempimo atmintimi, o tai reiškia ilgalaikę apvynioto krovinio apsaugą. Deja, pūstos plėvelės yra gana brangios, palyginti su kitomis plėvelėmis ir yra garsios.

 

Iš anksto įtempta pakavimo plėvelė

Ši plėvelė prieš vyniojant ją į ritinius ištempiama beveik iki pačio  lūžio taško. Šiai plėvelei nereikia tiek energijos, kiek kitoms tempiamosioms plėvelėms, kad būtų pasiekta tokia pati vyniojimo jėga. Iš anksto įtemptos plėvelės sąnaudos dažnai būna maždaug 50 % mažesnės nei kitų pakavimo plėvelių, todėl naudojant iš anksto įtemptą plėvelę, įmonė gali ženkliai sumažinti pakavimo išlaidas.

 

Rankinio pakavimo plėvelės

 

Rankomis įtempiama plėvelė 

Ši skirta tik tam, kad ją rankomis vyniotų žmogus. Ją paprastai naudoja įmonės, vyniojančios nedidelius produktų kiekius. 

 

Spalvota pakavimo plėvelė

Spalvotos tempiamosios plėvelės buvo sukurtos labai specializuotai pakavimo poreikių nišai, kurios kitos tempiamosios plėvelės rūšys negali tinkamai patenkinti. Spalvota tempiamoji plėvelė puikiai tinka sandėlio spalviniam kodavimui, tarptautiniam gabenimui ar inventoriaus datavimui. Spalvota tempiamoji plėvelė sukurta taip, kad būtų atspari pradūrimui.

 

UVI pakavimo plėvelė

Ultravioletinė plėvelė – tai plėvelė su specialiais šviesą slopinančiomis medžiagomis, kurios apsaugo ją nuo fotografinės degeneracijos, kai suvynioti produktai laikomi lauke ir yra veikiami tam tikrų išorės elementų.

 

Sustiprinta pakavimo plėvelė

Sustiprintos tempiamosios plėvelės – tai storos plėvelės su ypač stipriomis formulėmis, kurios naudojamos itin sunkiems kroviniams pakuoti ir apsaugoti transportuojant ir siunčiant. Pavyzdžiui, tokio tipo plėvelė paprastai naudojama plytoms pakuoti. 

 

Ventiliuojama pakavimo plėvelė

Ventiliuojama tempiamoji plėvelė dažniausiai naudojama tais atvejais, kai pakuojamiems produktams turi būti užtikrintas oro srautas ir deguonies patekimas. Pavyzdžiui, medinių padėklų, karštų kepinių ir pan. pakavimas.

 

Nelimpanti pakavimo plėvelė

Nelimpanti tempiamoji plėvelė naudojama pakuojant tokius produktus kaip kiliminė danga, kad pakuojami produktai galėtų slinktis vienas ant kito neužsikimšdami ir nesuplyšdami. Taip pat yra nelimpančios tamprios plėvelės variantas, kurio tik viena pusė yra lipni, vadinamas vienpusio lipnumo tampriąja plėvele.

Kodėl „Dėžutės pakavimui”?

Susipažinę su pirmiau išvardytomis skirtingomis tempiamosios plėvelės rūšimis, galėsite pradėti formuluoti savo idėjas, kuri labiausiai tinka jūsų poreikiams. O jei vis dar nežinote kurią išsirinkti, „Dėžutės pakavimui” komanda yra pasiruošę jums padėti! Susisiekite su mumis ir mes pasistengsime atsakyti į visus kylančius klausimus. Kontaktinius duomenis rasite kontaktų skiltyje.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *