Naudinga žinoti

Dvipusė lipni juosta – kam ji naudojama?

Dvipusė lipni juosta - kam ji naudojama?

Kas yra dvipusė lipni juosta?

Dvipusė juosta yra juosta, kuri iš abiejų pusių yra padengta tam tikrų klijų sluoksniu. Ji plačiai naudojama įvairiose pramonės šakose: klijuojant, laikant, montuojant, sujungiant ir pakuojant. Ji dažniausiai naudojama dviem paviršiams suklijuoti, kad galutiniame gaminyje jų nesimatytų. Taip yra dėl to, kad klijuojama tarp, o ne ant paviršiaus. Šis specifinis pritaikymas leidžia pasiekti tvarkingesnę išvaizdą.

 

Dvipusė juosta gali būti skirtingo pagrindo bei plona arba stora. Juostelė gali būti padengta guma, akrilu arba modifikuota šių medžiagų versija, kartais pasižyminti skirtingomis savybėmis. 

 

Dvipusės juostos su storomis klijavimo sistemomis paprastai klijuojamos prie nelygių paviršių. Storas klijavimo sistemas paprastai sudaro putplasčio laikantysis sluoksnis, o jų stiprumas gali labai skirtis. 

 

Tuo tarpu plonos klijavimo juostos yra daug plonesnės – kartais tokios plonos, kad jas sudaro tik gryni klijai ant silikoninio įdėklo.

Kaip ir kam dvipusė klijavimo juosta naudojama?

Įdomu tai, kad dvipusė klijavimo juosta naudojama įvairiose srityse. Viena jų – automobilių gamyba. Dvipusė juosta jau daugelį metų keičia kniedes ir tvirtinimo detales ir yra naudojama tvirtinant viską – nuo prietaisų skydelių iki specialių automobilių aplikacijų. 

 

Kemperių ir sunkvežimių gamintojai naudoja specialią dvisluoksnę juostą plokštėms sujungti ir išorinio veidrodžio stiklui pritvirtinti prie veidrodžio korpuso apvado. 

 

Dvipusė klijavimo juosta naudojama namo plėvelės siūlėms uždengti, kad už jų nepatektų vandens ar lietaus.  Norint sumažinti darbo sąnaudas, naudojama aukštos kokybės dvipusė juosta garų barjerams prie sienų pusrūsiuose tvirtinti. 

 

Akustika ir garsas. Kadangi vis daugiau pastatų tampa sandarūs, garsas tampa didele problema. Dvipusė juosta dažnai naudojama gamyboje tvirtinant putplastį prie sienų plokščių arba grindų paklotą.

 

Grafika ir iškabos. Kai kalbama apie klijavimą, šioje pramonės šakoje pasirenkama dvipusė juosta.  Rinkitės iš įvairių sukibimo lygių pagal tai, ką reikia suklijuoti.

 

Renginiai. Kiekvienoje parodos salėje, kurioje klojama laikina kiliminė danga, naudojama labai speciali dvipusė kiliminė juosta, kuri po parodos nuimama ir nepalieka jokių žymių. Kai reikia tvirtinti ir prilaikyti  kilimus, skirtus dideliems renginiams ar parodoms, į pagalbą ateina dvipusė medžiaginė juosta. Šios juostos paprastai pasižymi vidutiniu sukibimu ir lipnumu, todėl jas galima nuimti labai lengvai ir be jokių likučių.

 

Sujungimas ir klijavimas.  Popieriaus gamyklose ir popieriaus gofravimo įmonėse dvipusės juostos yra labai svarbios praktiškai visiems šerdies užmezgimo, sujungimo ar skirtukų klijavimo reikalavimams.

Į ką atsižvelgti renkantis dvipusę lipnią juostą?

Pagrindiniai klausimai, į kuriuos verta atsakyti prieš renkantis dvipusę lipnią juostą.

 

  • Kiek laiko reikia, kad juosta laikytųsi?  Ar reikia laikino, ar nuolatinio sprendimo?
  • Jei juostą reikės nuplėšti, ar reikia, kad ją būtų galima nuimti švariai ir be jokių likučių?
  • Kas veiks juostą, kol ją klijuosite bei po to: drėgmė, karštis, šaltis, vanduo, UV spinduliai, purvas?
  • Ar juosta turi būti tam tikro storio, kad ją būtų galima naudoti?
  • Kokio pločio juostos reikia?
  • Ar procese naudojama šiluma?

 

Atsakę į šiuos klausimus galėsite lengviau išsirinkti reikiamą dvipusę lipnią juostą. Pasirinkę teisingai, sumažinsite sąnaudas bei padidinsite daromų projektų ilgaamžiškumą ir sėkmę. O jei vis dar kyla klausimų dėl dvipusių klijavimo juostų ir jų naudojimo – mielai į juos atsakysime. Mūsų telefono numerį bei elektroninį laišką rasite skiltyje pavadinimu kontaktai

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *