Naudinga žinoti

Kokie pagrindiniai skirtumai tarp gofrokartoninės ir kartoninės pakavimo dėžės?

Kokie pagrindiniai skirtumai tarp gofrokartoninės ir kartoninės pakavimo dėžės?

Paklauskite kieno nors, kuo skiriasi gofruoto kartono ir kartono dėžės, ir greičiausiai sulauksite sutrikusio žvilgsnio. Taip yra todėl, nes daugelis žmonių mano, kad gofruoto kartono dėžės ir kartoninės dėžės yra tos pačios rūšies dėžės. Tiesą sakant, daugelis šias dvi sąvokas vartoja pakaitomis. Tačiau svarbu paminėti tai, kad tai dvi skirtingos pakavimo medžiagos, kurių paskirtis irgi skiriasi.

Gofruoto kartono dėžės

Šio tipo dėžės dažnai klaidingai vadinamos kartoninėmis dėžėmis, nors jos pagamintos iš skirtingų medžiagų.

 

Gofruoto kartono dėžės lakštai gaminami iš trijų skirtingų kartono sluoksnių: vidinio įdėklo, išorinio įdėklo ir tarp jų esančio gofruoto kartono lakšto su rievėmis. Tokia konstrukcija sukuria tvirtą ir stabilią medžiagą, kuri gali atlaikyti įspūdingą jėgą, lyginant su jos svoriu.

 

Dėl didelio tvirtumo ir svorio santykio gofruoto kartono dėžės yra puikus pakavimo sprendimas vidutinio dydžio ir dideliems daiktams siųsti ar gabenti. Jos plačiai naudojamos produktų siuntimui ir gabenimui – jomis gabenama viskas, pradedant vidutinio dydžio prekėmis ir baigiant dideliais buitiniais prietaisais.

 

Gofruoto kartono dėžės yra įvairių bangų profilių, užtikrinančių skirtingus dydžius, storį ir keliamąją galią. Dėl to gofruoto kartono dėžės yra universalus pakavimo sprendimas, kurio skirtingos rūšys yra skirtos skirtingiems kiekvieno verslo ar individo poreikiams.

Kartoninės dėžės

Skirtingai nuo gofruoto kartono dėžių, kurios gaminamos iš kelių kartono lakštų, kartoninėms dėžėms dažnai naudojamas vienas didelio atsparumo popieriaus arba kartono lakštas.

 

Palyginti su gofruotojo kartono dėžėmis, kartono dėžių lakštai yra pastebimai plonesni ir lengvesni. Tačiau šie lakštai taip pat būna įvairaus storio, stiprumo ir kietumo.

 

Kartono dėžės dažniausiai naudojamos mažiems arba lengviems daiktams pakuoti ir gabenti: maisto prekes, grūdus, greitai gendančius maisto produktus, žaislus, stalo žaidimus ir kitus panašius nedidelius daiktus ar prekes.

 

Dėl minkštesnės medžiagos kartonines dėžes galima lengviau sulenkti ar suformuoti nei gofruoto kartono dėžes. Neretai galima pamatyti įvairių formų kartoninių dėžių, jas netgi galima formuoti pagal pakuojamo daikto formą.

Ar svarbus skirtumas tarp gofruoto ir paprasto kartono?

Daugeliu atvejų vieno termino naudojimas kitam terminui pavadinti didelės žalos nepadarys. Daugelis žmonių gofruoto kartono dėžes vadina kartoninėmis dėžėmis, ir daugeliu atvejų tai pasiteisina. Juk nėra kartoninių dėžių policijos, kuri atvyktų ir jus sulaikytų už tai, kad dėžę pavadinote neteisingu pavadinimu. 

 

Tačiau yra atvejų, kai teisingo termino vartojimas padeda išvengti painiavos ir papildomų išlaidų tiek pardavėjui, tiek pirkėjui.

 

Jei siunčiate produktus ar vertingus daiktus, jiems transportuoti būtina naudoti tinkamo tipo dėžę. Tai ypač aktualu, jei siunčiamus daiktus už jus pakuoja kiti žmonės. Jei prekės ar daiktai bus pakuojami į netinkamo tipo dėžę, gali būti, kad prekės bus pažeistos ir taip padidės pristatymo išlaidos. Būtent tokiais atvejais tinkamo termino naudojimas gali išties padėti išvengti painiavos ir galimų išlaidų.

 

Svarbu prisiminti, kad jei jums reikia tvirtumo ir keliamosios galios, tikėtina, kad Jums prireiks gofruoto kartono dėžių. Mažiems ir lengviems daiktams galite pasitelkti ekonomiškėsnę pakuotę – kartoninę dėžę.

 

Taigi, nors daugeliu atvejų vieno termino naudojimas kitam gali būti tinkamas, žinojimas, kuo šie du terminai skiriasi, tinkamu metu ir tinkamoje situacijoje bus tikrai naudingas, ypač jei užsiimate prekyba ar tiesiog dažnai siunčiate daiktus.

Kodėl mes?

Užtikriname aukštos kokybės kartonines bei gofrokartonines dėžes už prieinamas kainas. Vos keli paspaudimai ir prekės atsiduria jūsų pirkinių krepšyje. Garantuojame saugų ir greitą pristatymą Vilniuje, Kaune ir visoje Lietuvoje.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *